26 września 2015

Evaluating other people.

Ostatnio zastanawiałam się nad tym jak to jest oceniać innych.Często zdarza nam się taka sytuacja,oceniamy przechodniów,panią w sklepie spożywczym ,nowych znajomych,a nawet jesteśmy w stanie krzywo spojrzeć na człowieka,który stoi na ulicy i prosi o pieniądze na jedzenie, od razu wpada nam do głowy pomysł, że ten człowiek pójdzie zaraz to przepić.A skąd my to możemy wiedzieć? Ingerujemy w życie innych, nie znając kompletnie tych ludzi, nie wiedząc,co los mógł im sprezentować....Może właśnie ten sam człowiek, którego mijasz codziennie na ulicy przeszedł niedawno przez ciężki okres w życiu, a dziewczynie, która chodzi codziennie ubrana na czarno zmarł ktoś z rodziny.

"LUDZIE SPIESZĄ SIĘ OCENIAĆ INNYCH, BO BOJĄ SIĘ OCENIAĆ SIEBIE..."

Jeśli jesteś bardzo otwartą,rozmowną,towarzyską osobą,pamiętaj, że nie każdy taki jest.Powinniśmy być wrażliwi na ludzi i ich odczucia.Często, gdy porównujemy swoje trudności z trudnościami innych,pojawia się u nas poczucie winy i niechcący, deprecjonujemy własne uczucia.Czasami odruchowo zawstydzamy siebie, bo ktoś cierpi bardziej od nas, jednak wszelkie cierpienie powinno być zauważone,bo jest realne,A to, że nie dostało ci się tak jak komuś innemu, nie znaczy, że cię nie bolało.Zatem.. Kiedy poznamy historię drugiego człowieka, dowiemy się dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej i wykażemy trochę empatii i zrozumienia cały obraz jaki utworzyliśmy sobie o nim w głowie może zmienić się o 180 stopni.Działa to oczywiście w dwie strony - ty oceniasz innych, inni oceniają ciebie, więc pamiętaj: ocenianie osoby nie świadczy o tym jaka jest, świadczy jaką osobą jesteś ty.
5 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie wyglądasz. Cudownie piszesz, świetny cytat wybrałaś :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybrałaś ciekawy temat na notkę. Mam takie 3 pytania które można sobie zadać zanim powie się coś o innej osobie: Czy to coś miłego? Czy to prawda? Czy musisz to powiedzieć? Gdyby większość ludzi udzieliła na te pytania szczerych odpowiedzi, musiałaby wybrać milczenie. Trzeba uważać na słowa. Pozdrawiam!
  Littleredcherrysmile.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. To ostatnie zdjęcie jest kochane :))
  inezzaduminska.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie to opisalas. Nie możemy oceniac ludzi w ogole ich nie znajac! Nie wiemy w jakiej sa sytuacji, ani co przeszli.
  Świetne zdjęcia!
  http://written-by-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń